Надписи

Мови: Russian, English

Надписи на іконографічних зображеннях на церковно-славянській мові

Пропонуємо для широкого огляду та користування “довідник для іконописця” від ІМ Єлеон який складено (складанться) на базі декількох джерел по іконопису.

За основу взято Новий зведенений іконописний Подлінник, який випущено на цифровому носії іконописним відділенням при МДАиС та розширений іншими, відомими на сьогодні, джерелами. Структура схожа на московський подлінник, тобто надписи на іконі святого, однакові ключові слова (теги), які використовуються для фільтра, а тексти на хартіях, іконографія взяті від Фартусова, Камчатнової та Єрмінії Діонисія Фурноагафіота.

Як користуватися “Довідником для іконописця”? Інтуїтивно все зрозуміло. В правій стороні знаходиться меню з місяцями року та іменами святих. Кожен пункт меню має свою зведену таблицю.

Зведена таблиця місяця включає дві вкладки нового та старого стилю. Вкладка має запис дня, який відмічено святами, памяттю святих та список шанованих ікон.

Зведена таблиця імен також включає відповідні посилання по алфавітному порядку. Посилання привязано до сторінки-списку імен. Імена відображаються по календарному порядку, починаючи з церковного нового року, також вказано географічну приналежність святого та його чин поміж святими.

Використані джерела:

-під ред. іконописного відділеня при МДАіС “Новий зведений іконописний подлінник”;

– Фартусов В.Д. “Рекомендації для написання ікон святих угодників Божих в порядку днів року”;

– Камчатнова Ю.Б., Філатов В.В. “Найменування та надписи на іконних зображеннях”;

– під ред. Порфірія Успенського “Єрмінія або настанови в іконописному мистецтві, складено ієромонахом та іконописцем Діонисієм Фурноаграфіотом”;

Під ред. портала православіє.ру “Православний календар” – імена святих.

Перейти до користування довідником >>>